Kasa fiskalna bez tajemnic – #1

Podstawowe pojęcia

Dokument fiskalny – jest to wystawiony przy użyciu kasy (on-line lub kas z elektronicznym lub papierowym zapisem kopii) paragon fiskalny, który zawiera w szczególności logo fiskalne i numer unikatowy.
Dokumentem fiskalnym może być również: anulowany paragon fiskalny, faktura, faktura anulowana i  raport fiskalny (miesięczny, rozliczeniowy).

Dokument niefiskalny – jest to dokument inny niż fiskalny, musi posiadać oznaczenie „NIEFISKALNY”, dokument tego typu nie posiada logo fiskalnego.

Logo fiskalne – rozumie się przez to oznaczenie PLF, gdy dotyczy to dokumentów fiskalnych w postaci elektronicznej. W przypadku papierowych dokumentów fiskalnych jest to symbol graficzny, którego wzór określają przepisy o wymaganiach technicznych dla kas.

Fiskalizacja – jest jednokrotnym i niepowtarzalnym procesem inicjującym pracę pamięci fiskalnej i pamięci chronionej, zakończony wystawieniem raportu fiskalnego fiskalizacji – gdy chodzi o kasy on-line. W przypadku kas z elektronicznym lub papierowym zapisem kopii jest to jednokrotna i niepowtarzalna czynność inicjująca pracę modułu fiskalnego kasy z pamięcią fiskalną, zakończoną wystawieniem raportu fiskalnego dobowego.

 

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *